Tento web používá ke své správné funkčnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku
NYNÍ MEGA SLEVY AŽ 80 %
Pouze do vyprodání zásob!
AKCE
SALEWALOWAPETZLMSRTHERM-A-RESTSALEWAPLATYPUSSIGGJULBOPRIMUSSALEWAVICTORINOXCraftKEENSALEWASALEWAPETZLMSRTHERM-A-RESTSEALLINESALEWASIGGJULBOPRIMUSLEKISALEWACraftKEENSALEWALOWASALEWAMSRTHERM-A-RESTSEALLINEPLATYPUSSALEWAJULBOPRIMUSLEKIVICTORINOXSALEWAKEENSALEWALOWAPETZLSALEWATHERM-A-RESTSEALLINEPLATYPUSSIGGSALEWAPRIMUSLEKIVICTORINOXCraftSALEWASALEWALOWAPETZLMSRSALEWASEALLINEPLATYPUSSIGGJULBOSALEWALEKIVICTORINOXCraftKEENSALEWALOWAPETZLMSRTHERM-A-RESTSALEWAPLATYPUSSIGGJULBOPRIMUSSALEWAVICTORINOXCraftKEEN

PROPAGAČNÍ SKUPINY

ODEBÍREJTE NÁŠ NEWSLETTER

AKTUALITY

01.05.2020

VÝPRODEJ VYBRANÉHO ZBOŽÍ - SLEVY až 70% na vybrané zboží pouze do vyprodání zásob. Více v oddílu AKCE případně VÝPRODEJ.

724 193 978
alpine@matum.cz

SALEWA - JAK TO VLASTNĚ BYLO?

SALEWA - JAK TO VLASTNĚ BYLO?

Založení v jednom Mnichovském dvorku

Josef Liebhart zakládá 8. července 1935 v Mnichově SALEWA GmbH. Ve válečných letech vyrábí firma různé kožené a textilní produkty, první ruksaky s konstrukcí z ocelových trubek a lyžařské hůlky z lísky. Díky velké poptávce po lyžařských hůlkách v zimě 1952/53 se podařil firmě SALEWA poprvé průlom ve sportovní oblasti.

Začátky výrobků pro horské sporty

1955 podporuje SALEWA expedici do And do Cordillera Blanca a etabluje se tím v horském sportu. Do výrobního programu firmy SALEWA-oddělení horských sportů jsou zařazeny výbava do ledu, cepíny a mačky. V roce 1962 je vyvinuta a vyráběna plně nastavitelná stoupací mačka z lehkých kovů. Poprvé se dostává firma do vedení v oblasti hardware. V roce 1978 proběhne rozhodující krok pro další rozvoj: Paleta produktů je rozšířena o funkční oděvy. V roce 1979 zahrnuje SALEWA všechny své produkty pod jedno společné logo: orel SALEWA je vytvořen jako logo a je kmotrem pro nezaměnitelnou kvalitu produktů. 

SALEWA dobývá mezinárodní trhy

Poté, co je v roce 1982 založena SALEWA Österreich, buduje vedení společnosti mezinárodní strukturu a exportní spojení do celé Evropy, USA, Japonska až po Nový Zéland. Italský importér Heiner Oberrauch přebírá se svojí skupinou Oberalp-Gruppe značku SALEWA a vede ji k úspěchu.

Sedm nejdůležitějších evropských trhů Německo, Francie, Itálie, Rakousko, Polsko, Švýcarsko a Španělsko jsou obsluhovány vlastními společnostmi, ve zhruba 30 dalších zemích pracuje skupina SALEWA se zástupci a importéry." 

Nárok značky a produktu na vedoucí pozici

Se začátkem nového tisíciletí dosáhla značka SALEWA nové dimenze. To se ukazuje ve skladbě vlastního kádru sportovců mezinárodního týmu SALEWA alpineXtrem Team, jakož i ve vývoji a kontinuálním zlepšování špičkových produktů.

V zimě 2009/10 prezentuje horolezecká značka řadu oděvů, která nemá na světovém trhu obdoby: alpineXtrem Pro. Po nesčetných hodinách vývoje a testů, po stovkách přepracování, po tvrdých testech na severní stěně Eigeru, na granitových a ledových stěnách Taku Towers na Aljašce, jakož i při výškovém horolezectví na Ama Dablam v Nepálu prezentuje kádr týmu výsledek – kolekci alpineXtrem pro: osm pánských, šest dámských, jakož i tři unisexové modely, navržené od profesionálů pro profesionály, vyrobené pro ultimativní, každodenní a profesionální nasazení v horách. 

 

Z HISTORIE DO SOUČASNOSTI

1935: Historie firmy SALEWA začíná dne 8. července 1935, kdy pan Josef Liebhart, jednatel společnosti Sattler- und Tapezierer-Einkaufsgenossenschaft, zakládá v Mnichově továrnu na kožené zboží a výrobní závod jako dceřinnou společnost výše jmenovaného sdružení. Co to vlastně znamená SALEWA? SA (=Sattler) LE (=Leder) WA (=Waren). K počátečním produktům patřily například kožené hnací řemeny a koňské postroje.

1939: Během válečných let vyráběla firma různé kožené a textilní produkty, první batohy s konstrukcí z ocelových trubek, lyžařské hůlky z lískového dřeva a následně z lehkých kovů.

1945: Po konci války je ekonomické přežití obtížné, na zakázku americké vojenské vlády se v rámci programu na zásobování utečenců vyrábí tisíce matrací.

1948: S měnovou reformou dne 21. Juni 1948 začíná pro Západní Německo a pro firmu SALEWA nový začátek. Ten není v žádném případě lehký, neboť mzdy jsou velmi nízké. Několik let tvoří hlavní obrat firmy výroba fototaštiček pro společnost AGFA.

1952: V zimě se daří první průlom v oblasti sportu, když poptávka po lyžařských hůlkách doslova exploduje. U firmy SALEWA se pracuje s obrovským nasazením v přesčasových směnách. Současně SALEWA zahajuje vlastní velkoobchodní aktivity. Jsou distribuována lyžařská vázání SILVRETTA, norské lyže HICKORY, lyžařské příslušenství, lyžařské vosky, brýle a dílenský artikl.

1953: Vedle batohů byly do výrobního programu zařazeny také kožené fotbalové míče a motocyklové kabely na nádrže. Lyžařské hůlky se stále více stávají hlavní položkou obratu firmy.

1955: SALEWA podporuje expedici do And pozdějšího jednatele firmy SALEWA Hermanna Hubera do Cordillera Blanca a etabluje se tak v horolezeckém sportu. Speciálně pro tuto expedici je vyvinut velkoobjemový batoh ANDEN s flexibilní konstrukcí vnitřního rámu. Vybavení do ledu, cepíny a mačky jsou vzaty do programu horolezeckého oddělení firmy SALEWA.

1956: SALEWA uvede do provozu malou továrničku na lyže a vyrábí juniorské lyže značky SPERBER. S německým výrobcem EDELRIED je ve stejném roce rozhodnuto o spolupráci v oblasti horolezeckých lan.

1962: Rozhodující krok se povedl s vyvinutím a produkcí plně nastavitelné klasické lehké stoupací mačky SALEWA-Classic. Tato patentovaná mačka stanovila úplně nové standardy a zůstala dodnes jednou z nejúspěšnějších maček.

1964: V tuto dobu se pro značku SALEWA otevírají všechny exportní trhy. Značce se dostává celosvětového uznání jako vůdčímu inovátorovi v oblasti hardware. SALEWA vynalézá trubkový šroub do ledu – produkt, který se v mezičase stal průmyslovým standardem.

1970: Pokrok v technologii batohů je poháněn firmou SALEWA dál dlouholetým úspěšným modelem MONT BLANC. Model přichází s raným „stavebnicovým systémem“. SALEWA vynalézá dutou karabinu, která se vypracovává na nový standard lehkohmotnostních produktů. SALEWA dosahuje dominantní pozice na trhu v oblasti hardware pro horolezecký sport.

1975: Dochází k důležité výhybce: SALEWA se stává ze specialisty čistě na horolezecké sporty komplexním výrobcem pro outdoorové aktivity jako jsou treking a turistika.

1978: SALEWA zavádí na trh kupolový stan Sierra, jehož následný model Sierra Leone ve své stále dále vyvíjené formě i dnes zůstává jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších lehkohmotnostních trekingových stanů na trhu. Ve stejném roce přináší SALEWA jako jeden z vůbec prvních výrobců první textilie s goretexovou membránou. Současně importuje SALEWA jako průkopník vysoce kvalitní péřové produkty z Čínské lidové republiky, které přináší pozoruhodný úspěch na trhu. 

1979: Jako logo je vytvořen orel SALEWA a v budoucnu je pak brán za symbol kvality produktů.

1980: Rekordní rok se 40% nárůstem obratu. Poprvé je vyráběno fleecové oblečení, které se ihned stává velkým prodejním úspěchem.

1982: Intenzivní rozvoj produktů a další selekce výrobních míst jsou nezbytné pro zavedení a prosazení programových linií na trhu. SALEWA se vyvíjí směrem k mezinárodní struktuře a buduje si exportní spojení v celé Evropě, USA, Japonsku až po Nový Zéland.

1983: Začíná nová úspěšná historie na italském trhu díky spojení SALEWY s pány Heinerem Oberrauchem a Siegfriedem Messnerem / OBERALP, Bozen. SALEWA ITALY změnila tržní prostředí ve svůj prospěch.

1985: Siegfried Messner zahyne nešastnou náhodou po zásahu bleskem na Stabeler Turm. Horský vůdce Edy Gänsbacher přebírá vedení prodeje a marketingu a SALEWA jasně přebírá vedení na trhu v Itálii.

1986: V této době probíhá dobrá spolupráce s Reinholdem Messnerem a Kurtem Albertem. Na expedicích je testováno mnoho nových nápadů, abychom dostáli heslu firmy Salewa: Kvalita je měřítkem našeho jednání.

1988: SALEWA Sport GmbH – München se stěhuje do nového podnikového areálu v Aschheimu, východně od města.

1990: V dubnu přebírá řízení a kontrolu značky SALEWA Heiner Oberrauch se svojí skupinou Oberalp.

1994: Jako výzkumný cíl je definováno motto poloviční hmotnosti a dvojnásobné odolnosti „half weight - double resistance“. U některých produktů se firmě SALEWA daří snížit hmotnost na polovinu a současně zvýšit pevnost a životnost. Základem pro to je spolupráce s univerzitami a výzkumnými instituty.

1997: Je vyvinuta ferratová karabina ATTAC a revolučně mění chůzi po zajištěných ferratových cestách. Bezpečnost se maximalizuje, manipulace s produktem se podstatně zjednodušuje.

1998: SALEWA rozpoznává jako jeden z prvních podniků v branži možnosti internetu a vytváří webovou stránku www.salewa.it.

1999: SALEWA přebírá německého specialistu na lyžařská vázání SILVRETTA a investuje do nového startu. Jako první výsledek uvádí na trh nové vázání Easy go 555. SALEWA zahajuje intenzivní spolupráci se švýcarskou leteckou záchrannou službou REGA.

2001: Velmi brzy SALEWA rozpoznala trend směřující ke stále lehčím produktům. Již v roce 1994 bylo cílem výzkumu vyhlášeno motto poloviční hmotnost a dvojnásobná odolnost „half weight – double resistance“. V roce 2001 SALEWA dále podporuje výzkumné práce a vyvíjí vlastní lehkohmotnostní kolekci. Ukázkovými produkty této řady jsou kromě jiného lehkohmotnostní helma Helium s pouhými 250g, karabina Sub 33 se 33g a právě Ultra Jacket s pouhými 350g.

2003: Salewa je dále na cestě k úspěchu a zakládá ve Francii a Španělsku vlastní filiálky. Tím je coby nabízitel horských a outdoorových sportovních potřeb přítomna svými dceřinnými společnostmi na všech důležitých evorpských trzích.

2005: Inovace zůstává naším cílem: SALEWA prezentuje novou sérii tunelových stanů ve formě Omega. Všechny nové tunelové stany se vyznačují obdivuhodnou životností a velkorysým vnitřním prostorem. Revoluční je ventilace bočnic, která geniálně jednoduše řeší problém ventilace všech konvenčních tunelových stanů.
I v oblasti textilu jde SALEWA novými cestami: jako jediný výrobce horolezeckého zboží nabízí SALEWA funkční oděvy z vlákna Ingeo®. Výjimečné vlákno se vyrábí z kukuřičného škrobu, je vysoce funkční a vykazuje neobyčejnou ekologickou bilanci.
SALEWA sleduje důsledně svoji dlouhodobou obchodní strategii a založením obchodní jednotky obuvi činí poslední krok, aby se stala prodejcem kompletní nabídky. V osobách Maria Sartora a Antonia Duse se daří pro projekt získat dva celosvětově nejzkušenější specialisty.

2006: Na mezinárodním odborném sportovním veletrhu OutDoor ve Friedrichshafenu je prezentována první kolekce obuvi SALEWA s mimořádnou zárukou bezpuchýřového nošení 100% Blisterfree. Kolekce obuvi zahrnuje celkem tři modelové řady: alpine eXperience pro náročné turisty a milovníky trekingu, 5continents pro cestovatele, kteří mají rádi vysokou kvalitu a obuv pro volný čas La Mano pro lezce a outdoorové sportovce mající rádi módu a trendy. Ohlas je velmi velký – již v první sezóně se prodává přes 50000 párů obuvi SALEWA.

2007: Skupina SALEWA zakládá v USA pobočku, aby mohla v budoucnosti ještě lépe zásobovat severoamerický trh předními značkami Dynafit, silvretta a SALEWA. Tím činí přední evropský multispecialista na horolezecké sporty důležitý krok ve své strategii pro budoucnost. Nová pobočka je usídlena v Boulderu/ v Coloradu, aby byly tyto značky co možná nejblíže pulsu horské komunity.
V dalších důležitých exportních značkách probíhají rozhodující změny. Na nejvýznamnějším asijském outdoorovém trhu v Koreji bylo společně s tuzemským partnerem otevřeno 44 obchodů SALEWA-Shops, dalších 16 obchodů má následovat.
V Polsku se zakládá dceřinná společnost, aby bylo možno ještě lépe obsluhovat tento tradiční trh horských sportů.

2009: Na ISPO zima 2009/10, největším veletrhu sportovního zboží na světě, prezentuje SALEWA produktovou řadu, která je naprosto bez kompromisů a stává se mezinárodním měřítkem. 12 nejlepších alpinistů, odborníků na horolezectví a na materiály vyvinulo během dvou let oblečení, které je víc než jen novou kolekcí. alpineXtrem pro je manifestací přání, které existuje od té doby, co lidé vystupují na hory: přání ultimativních oděvů. Co potřebuje profesionální alpinista, aby v extrémních podmínkách podával extrémní výkony? Odpověď se nachází v každé části kolekce SALEWA alpineXtrem pro. V červenci 2009 probíhá první rýpnutí do země pro stavbu nového hlavního sídla SALEWA v Bolzanu, které poskytne prostor v souladu s dobou více než 100 pracovníkům SALEWA a celé skupiny OBERALP. Ale nejen na práci se myslí v Jižním Tyrolsku. Současně s novým sídlem firmy vzniká do projektu integrovaná nevětší lezecká hala Itálie koncipovaná hvězdným architektem Cinem Zucchim a Park Associati.

2010: Dne 26. února 2010 se v Bolzanu koná položení základního kamene nové evropské centrály SALEWA. Pod heslem „Kdo chce vysoko vzhůru, musí zůstat nohama na zemi“ vítají prezident Heiner Oberrauch a CEO Massimo Baratto bolzanské občany, známé tváře ze sportu, politiky, kultury, jakož i četné zástupce tisku na této slavnostní ceremonii. S objemem výstavby přes 200.000m3 a výjimečnou výškou 48 metrů se stává nová evropská centrála SALEWA v Bolzanu více než charakteristickým symbolem města. Projekt koncipovaný Cinem Zucchim a Park Associati z Milána je „znakem země“ pro zdravý a trvalý rozvoj horolezeckého sportu, jakož i důkazem, že moderní značka může být vedená rodinným způsobem, v sepětí s vlastí a přitom s orientací na budoucnost.

2011: Na začátku roku integruje SALEWA do portfolia značek podniku předního švýcarského výrobce pásů POMOCA a buduje si tak vedoucí roli v oblasti skialpinismu. Sloučení obou tradičních rodinných podniků je jasným znakem, že je tématům jako bezpečnost, důvěra, spolehlivost v horách přikládán ještě hlubší důraz.

Dne 06. října křtí SALEWA nové sídlo v Bolzanu sváteční ceremonií s více než 1.000 pozvanými hosty.

2012: Wild Country se stává součástí skupiny SALEWA. Tak zpečeťují jihotyrolský specialista na horolezecké sporty a přední výrobce výstroje na lezení z Velké Británie alianci kompetencí na skalách. SALEWA nyní ručí více než 75 let za své alpinistické kompetence, stále s cílem je zesilovat a dále rozvíjet. S akvizicí Wild Country rozšiřuje horolezecká značka svoji vlastní dlouholetou zkušenost z horolezeckého sportu o hluboké speciální znalosti Britů v lezeckém sportu.

Komentáře

Partneři
MAS Ricany
Kontakty Mobil: 724 193 978
E-mail: alpine@matum.cz
  Copyright © Matum Alpine 2020